Dnes je Úterý, 14 Čec 2020

Novinky na úřední desce

Vyvěšeno:
30.6.2020
Kategorie:
Různé

Vyvěšeno:
30.6.2020
Kategorie:
Různé

Poslední přidaná galerie

Přihlášení uživateleNavigace:   Domů | Kulturní vyžití | Kulturní servis | Na cestu Pohádkovým lesem se vydalo přes 200 dětí
Na cestu Pohádkovým lesem se vydalo přes 200 dětí PDF Tisk
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 10 Srpen 2011 20:50

Pohádkový les Letošní deštivé léto nás již nijak nemůže překvapit, avšak s realizací akce jakou je právě Pohádkový les, není příliš slučitelné. I proto jsme byli nuceni první plánovaný termín na poslední chvíli "odpískat" a pokusili jsme se jej o týden posunout. Ani v náhradním termínu počasí nevypadalo vůbec dobře, neboť nad ránem začalo pršet a děšť vydržel až do devíti hodin. V lese i na trávě bylo mokro, a proto se realizační tým usnesl, že ani v náhradním termínu nebude možné akci uskutečnit. Zanedlouho se však začalo objevovat sluníčko a naše pochybnosti, zda rozhodnutí nebylo příliš ukvapené, se začaly prohlubovat. "Odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil". Kolem desáté padlo definitivní rohodnutí začít s přípravami.

 Dvouhodinový skluz bylo velmi obtížné dohnat, avšak nakonec se přeci jen podařilo dětem bránu do pohádek otevřít (i když s drobným zpožděním a v trochu omezené míře). První zájemci se od 13té hodiny začali shromažďovat na návsi. Tou dobou už nebylo po ranním dešti naštěstí ani památky.

 První kroky vedly k muchomůrkámPo příchodu přivítali každého návštěvníka puntíkaté muchomůrky a ochotně jej vybavily pořadovým číslem. Nežli se dostal na řadu k procházce pohádkovým lesem, mohl si zatím na návsi zasoutěžit, či posedět u jídla a pití. Kdo chtěl, mohl si i zatančit, neboť pro děti byla připravena diskotéka. Rybník brázdili piráti, kteří na své lodi ochotně svezli každého z malých zájemců.
 Vstup do lesa byl organizován dvojicí čarodějnic. Ten, na jehož pořadové číslo právě přišla řada, dostal do ruky balónek a mohl vyrazit. V lese samotném pak byla k vidění řada známých pohádkových postav, u kterých malí návštěvníci plnili nejrůznější úkoly. Za splněné úkoly pak sbírali písmenka do tajenky jejíž poskládání bylo vůbec posledním úkolem na konci trasy. Komu se podařilo tajenku sestavit, byl odměněn na posledním "kočičím" stanovišti nějakými těmi drobnostmi.
 Program vesele pokračoval na návsi. Jelikož nebylo možné z již zmíněných důvodů zajistit vyhodnocení probíhajících soutěží, bylo rozhodnuto o tom, že o udělení připravených cen bude rozhodovat los. Hlavní organizátorka paní Heřmánková alias liška Bystrouška za pomoci přítomných dětí losovala z láhve, z celkového počtu 203, bezmála čtyřicet výherních čísel.
 Závěrečnou částí programu byl přebor v pití piva (mužská a ženská kategorie) a limonády (dětská kategorie) na čas. Prvních 5 nejlepších časů v každé kategorii pak postupovalo do společného finále.
V mužské kategorii se nejvíce zadařilo (zleva) Tomáši Tetourovi, na druhém místě skončil Vladimír Kouba  a třetí místo obsadil Tomáš Král.
rodensý

Ženskou kategorii ovládla (zleva) Jana Koubová, před Šárkou Makrvartovou a Gábinou Stejskalovourodenský

V dětské kategorii, kde se odměňovalo pět soutěžících, se na prvním místě umístil (zleva) Jan Mrázek, druhé místo obsadil Tomáš Jelínek, třetí Marek Stejskal, čtvrté Ondřej Kouba a páté místo Marian Pikvarčík. 
rodenský

 

Hod vařečkouDoplňkovou soutěží, výhradně pro dámy, byl pak hod vařečkou na dálku. Vařečky byly metány do úctyhodných vzdáleností. V této disciplíně si i přes velmi těsné výsledky nejlépe vedla (zleva) 
Jana Jelínková - 1. místo
Iva Příhodová - 2. místo
Manka - 3. místo

Jak je vidno z fotografií, počasí nám vyšlo na výbornou. Ke spokojenosti nás všech nám už jen zbývá věřit, že se Vám v Rodné líbilo. Pokud ano, tak Vás rádi přivítáme v Pohádkovém lese napřesrok zhruba v tomto termínu - tedy v půlce prázdnin.

Pohádkový les však není jedinou akcí, která je v Rodné v průběhu roku pořádána. Sledujte náš web a jistě se co nevidět při nějaké jiné příležitosti opět uvidíme.

Poděkování patří všem co se podíleli na přípravách a samotné realizaci.

Obrázky z celého odpoledne jsou ke shlédnutí ve fotogalerii

V příloze je k nahlédnutí výtisk Týdeníku Táborsko s krátkým reportem z našeho Pohádkového lesa...

Zvláštní poděkování patří těm co naši akci podpořili finančně či materiálně:

Přílohy:
Soubor umístěn na URL adrese: (http://www.jihocesketydeniky.cz/archiv/taborsko/2011_32.pdf)Týdeník Táborsko[str. 8]11168 Kb
Aktualizováno Čtvrtek, 13 Říjen 2011 10:52
 

Svátek slaví

Dnes : Karolína
Zítra : Jindřich

Výhled počasí

TOPlist

 

vizitka Poháry Vizingr