Dnes je Úterý, 07 Čec 2020

Novinky na úřední desce

Vyvěšeno:
30.6.2020
Kategorie:
Různé

Vyvěšeno:
30.6.2020
Kategorie:
Různé

Poslední přidaná galerie

Přihlášení uživateleNavigace:   Domů | Kulturní vyžití | Možnosti vyžití
Možnosti kulturního a sportovního vyžití

O veškerých aktuálně pořádaných kulturních akcích se dočtete s předstihem na úvodní stránce www.rodna.eu , souhrn informací o všech akcích pak naleznene v kulturním servisu

Zimní sporty
Kopcovitý terén s nadmořskou výškou cca 650mnm v lesnaté krajině bývá zárukou nádherných tuhých zim. I proto se Rodná stala frekventovaným nástupním stanovištěm běžkařských tras Občanského sdružení POLÁNKA, jehož je členem a které nabízí příznivcův tohoto druhu sportu příjemné vyžití na 72km udržovaných stop. Možnost zahřátí a občerstvení v místní hasičské klubovně. Pro milovníky sjezdového lyžování je pak k dispozici cca 3km vzdálený lyžařský vlek v Horních Koutech (nástup možný v Radvanově).


Letní sporty
V letním období pak krásná krajina vyzývá k vyjížďkám na kolech.  V některých stoupáních se snad méně zdatný sportovec může mírně zpotit, dostatečnou odměnou mu však jistě bude průjezd poklidnou přírodou s možností svlažení těla ať už vnitřně v místní hasičské klubovně nebo zvenčí v původně hasičské nádrži se vždy kvalitní, z rašeliniště přitékající, osvěžující vodou. Značené cyklostezky jsou k nahlédnutí na mapách Blatnických okruhů.

Koupání
Možnost koupání ve zmiňované požární nádrži. Nachází se 100m za obcí ve směru na Tábor. Voda vydrží po celou sezónu kvalitní.

Kulturní akce nejen pro děti

SDH Rodná spolu s obcí Rodná pořádá pro veřejnost dnes již tradiční procházku Pohádkovým lesem, jenž se v posledních letech těší více než hojné účasti. Termín konání bývá zpravidla na konci prázdnin. Tato nevýdělečná akce nabídne dětem nezapomenutelný zážitek ze setkání se známými pohádkovými bytostmi u kterých plní rozmanité úkoly. Jako doprovodný program je pak připravena řada nejrůznějších soutěží o ceny.

Kulturní akce zejména pro dospělé
Každoroční posvícenskou zábavu pořádá SDH Rodná vždy v první polovině listopadu v místním kulturním domě. Živá hudba a dostatek občerstvení zaručuje kvalitní zábavu do časných ranních hodin.

Divácky atraktivní sporty
Tradiční akcí se stal rovněž každoroční MOTOSKIJÖRING, jenž pořádá SDH Rodná (za spoluúčasti obce Rodná a Zemědělského družstva Pojbuky) ve spolupráci s MOTOSPORTEM Chýnov. Vzhledem k nadmořské výšce nebývá zpravidla problém se sněhovou pokrývkou. Úvodní závody Mistrovství ČR v tomto populárním sportu bývají začátkem ledna a to s hojnou účastí publika.

Soutěže v požárním sportu
se v Rodné odehrávají nepravidelně. Okrskové soutěže pak v druhé polovině května. Nepravidelnost pramení ze střídání pořadatelských obcí v rámci okrsku SDH. Volná zábava s hudbou pak pokračuje dle počasí buď na parketu nebo v sále místního kulturního domu do časných ranních hodin.
Obrázky z vybraných kulturních akcí jsou ke shlédnutí ve fotogalerii.

 

Svátek slaví

Dnes : Bohuslava
Zítra : Nora

Výhled počasí

TOPlist

 

vizitka Poháry Vizingr