Dnes je Neděle, 31 Kvě 2020

Novinky na úřední desce

Vyvěšeno:
28.4.2020
Kategorie:
Různé

Vyvěšeno:
21.4.2020
Kategorie:
Různé

Poslední přidaná galerie

Přihlášení uživateleNavigace:   Domů | SDH | SDH Informuje | Ohlášení pálení Hasičskému záchrannému sboru
Ohlášení pálení Hasičskému záchrannému sboru PDF Tisk
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 29 Březen 2011 22:20

 Zákon č. 133/1985 Sb. ve znění pozdějších předpisů v § 5 odst. 2 zakazuje právnickým a podnikajícím fyzickým osobám vypalování porostu. Při spalování hořlavých látek na volném prostranství jsou právnické a podnikající fyzické osoby povinny, se zřetelem na rozsah této činnosti, stanovit opatření proti vzniku a šíření požáru. Spalování hořlavých látek na volném prostranství včetně navrhovaných opatření jsou povinny předem oznámit územně příslušnému hasičskému záchrannému sboru kraje, který může stanovit další podmínky pro tuto činnost, popřípadě takovou činnost zakázat. Ustanovení zvláštních právních předpisů nejsou tímto dotčena.

 Včasným ohlášení pálení příslušnému Hasičskému záchrannému sboru předejdou občané a subjekty zbytečným výjezdům k požárům, které mohou být ve skutečnosti pouze kontrolovaným pálením klestí. V případě, že se ohlášené pálení vymkne kontrole a bude nutný zásah hasičů, bude pak tento daleko rychlejší, přesnější a tedy efektivnější, pokud je místo pálení předem přesně udáno.

 Hlášení se nyní provádí elektronicky, na adrese http://hzsjk.webrex.cz/?menu=3 , kde v "aplikaci pálení" vyznačíte přesné místo pálení na mapě. V krajním případě, pokud ohlašující nemá možnost využít přístupu k internetu, lze ohlášení provést na telefonním čísle 950230111.

Aktuální znění zákona o požární ochraně v příloze.

Přílohy:
Stažení tohoto souboru(133_1985.doc)Zákon o požární ochraně 133/1985 Sb.[platnost ke dni 13.3.2011]295 Kb
 

Svátek slaví

Dnes : Kamila
Zítra : Laura

Výhled počasí

TOPlist

 

vizitka Poháry Vizingr