Dnes je Středa, 26 Úno 2020

Novinky na úřední desce

Vyvěšeno:
15.12.2019
Kategorie:
Vyhlášky a nařízení

Vyvěšeno:
15.12.2019
Kategorie:
Vyhlášky a nařízení

Poslední přidaná galerie

Přihlášení uživateleNavigace:   Domů | SDH | SDH Informuje | Na sobotní soutěži v Rodné se představilo družstvo mladých hasičů
Na sobotní soutěži v Rodné se představilo družstvo mladých hasičů PDF Tisk
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 02 Červen 2011 23:40

Nejmladší hasička

 Ti malinkatí si sice budou muset na reprezentování rodenského sboru ještě nějaký ten rok počkat, nově vzniklé družstvo mladých hasičů si však svou letošní premiéru na okrskové hasičské soutěži před domácím publikem užívalo.
 V posledních dnech mnohými s napětím sledované předpovědi počasí, ve kterých se v hlavních rolích objevovala převážně nízká oblačnost s přeháňkami či s deštěm, rozhodně nebyly ideální vyhlídkou na hladký průběh očekávaného sportovního odpoledne.

 Páteční uplakané počasí, které nás provázelo po celou dobu příprav, postupně zbavovalo celý realizační tým optimismu. Sluníčko, jemuž se v průběhu odpoledne podařilo na pár okamžiků prodrat skrze husté mraky, na chvíli ještě vzbudilo poslední zbytky nadějí. Propršená noc a pošmourné ráno nás však smířili s faktem, že ani při letošní soutěži nebude potřeba krémů na opalování. Déšť se naštěstí v průběhu dne již neobjevil a zlepšující se tendence, která byla završena jasnou nocí, plně postačila ke spokojenosti všech zúčastněných.

 soutěž RodnáNa soutěži se za odpoledne představilo celkem 16 soutěžních družstev. 7 zástupců kategorie Muži I, 4 družstva kategorie Muži II, 4 dívčí týmy a nově vzniklé družstvo mladých hasičů v Rodné. Odstartováno bylo ve 13:30, kdy byl odmávnut útok domácího družstva Muži IA. 
Dosažený čas 27,56 sice nebyl to nejlepší co tato skupinka dokáže, s výsledkem však byli soutěžící plně spokojeni. Běh na 100 metrů už zcela podle představ nevyšel a tudíž celkový výsledek 100,10 postačil pouze na třetí místo, čímž z Rodné odcestoval i putovní pohár vybojovaný v loňském roce ve Vodici. V dané kategorii se nejlépe zadařilo Pojbuckým, kteří si s časem 92,38 odvezli jednak pohár za první místo a současně i zmiňovaný putovní pohár. Na druhé místo dosáhli hasiči z Horní Světlé s výsledným časem 94,85 a třetí místo již zmiňované domácí družstvo Muži IA. Za ním s časem 110,25, dostačujícím na bramborovou medaili, následovalo rodenské mužstvo Muži IB. 5. místo obsadila Vodice, 6. Domamyšl a 7. místo pak hosté z Malého Ježova, kterým se v Rodné letos příliš nezadařilo.

 Kategorii Muži II se letos nevedlo, ze čtyř mužstev byla hned dvě diskvalifikována na útoku. První místo, stejně jako v loňském roce, obhájilo družstvo z Horní Světlé a to s parádním časem 90,19 vteřin! Na druhém místě s odstupem 22 vteřin hasiči z Bradáčova, třetí (diskvalifikované) místo obsadil Rodenský tým a s posledním (rovněž diskvalifikovaným) místem se museli pro letošek spokojit v Zadní Stříteži.

 Ženská kategorie byla v závěru doslova dramatem. Po všech odběhnutých překážkách na 100 metrů a dokončeném útoku Rodenského dívčího družstva, které v tu chvíli bylo na prvním místě, diváci i soutěžící napjatě očekávali poslední útok v kategorii a to útok Pojbuckého týmu. Ten měl na Rodnou v běhu na 100m překážek náskok 1,39 vteřiny. Útok zvládla děvčata bezchybně a obecenstvo se stopkami na mobilních telefonech v rukách, hledíc na výsledky překážkového běhu na výsledkové tabuli, navzájem porovnávalo naměřené časy a marně se snažilo dopočítat výsledku. Skupina rozhodčích dokázala udržet konečný verdikt v tajnosti až do samotného vyhlášení. Před tím však ještě následoval "zlatý hřeb" tohoto odpoledne a to premiéra nastupující generace, nově vzniklého družstva rodenských mladých hasičů.

 Ve věkovém rozpětí 7 až 14 let se nám podařilo sestavit smíšené družstvo které v závěrečné exhibici předvedlo bezchybné provedení požárního útoku. Cílem v tuto chvíli nebylo dosažení nějakého stanoveného časového limitu. Cílem bylo ukázat, že jsme schopni připravit novou generaci pro reprezentování obce v nadcházejících letech. Pokud rodenským mladým hasičům jejich nadšení a zápal pro věc vydrží, rádi bychom je zapojili do okresního kola hry Plamen.

 Ceny do soutěžeNásledoval záverečný nástup s vyhlášením výsledků jednotlivců, družstev a předání cen. Vyhlášení doposud utajovaných výsledků v kategorii Ženy I, které každý s napětím očekával se stalo nejradostnějším pro družstvo domácích, přičemž zvítezilo nad Pojbuckými o neuvěřitelných 0,37s ! Tímto nepatrným rozdílem rodenská děvčata vyhrála v letošním roce první místo a zároveň obhájila putovní pohár z roku loňského. Postup do okresního kola však musel tentokrát rodenský dívčí tým z organizačních důvodů odmítnout.

 V tuto chvíli již nic nebránilo tomu užít si zbytku dne a celé nastávající noci plné zábavy na novém venkovním parketu, který byl pro tuto událost umístěn přímo v místě konání soutěže. Rock a oldies diskotéka s písněmi na přání v podání DJ Brauna zabavila nespočet návštěvníků nejen z řad hasičů až do ranních nedělních hodin. K navození patřičné atmosféry dopomohlo samozřejmě i dobré jídlo a pití. Kdo byl zrovna znaven tancem, mohl s přáteli podiskutovat při teple plamenů otevřeného ohně. Celá akce byla oficiálně ukončena kolem osmé hodiny ráno.

 Vše se obešlo bez vážnějších zranění, můžeme tedy akci hodnotit jako úspěšnou.

 Tým SDH Rodná tímto děkuje všem Vám, kteří jste si k nám našli cestu a věříme, že se Vám u nás líbilo. Případné připomínky či dojmy se nebojte vyjádřit v Knize návštěv.
 Již teď začínáme plánovat další společenskou kulturní akci na našem novém venkovním parketu, na které Vás samozřejmě velmi rádi uvidíme. O všem se včas dozvíte na našich stránkách.

Poděkování patří:

  • Skupině dobrovolníků mimo řady hasičů, kteří pomohli zajistit přípravu a průběh celé akce
  • Obci Rodná za podporu realizace
    Obec Rodná
  • Zemědělskému družstvu Pojbuky za podporu realizace
    Zemědělské družstvo Pojbuky 
  • Romanu Neufusovi za bezúplatné zapůjčení části vybavení
  • Firmě IDSC za zapůjčení vleku

 

Ceny do soutěže zabezpečila firma
Centrum sportovních cen

 

Svátek slaví

Dnes : Dorota
Zítra : Alexandr

Výhled počasí

TOPlist

 

vizitka Poháry Vizingr